Boldogságvarázslás a gyakorlatban

Gunagriha ajánlásával

„A spirituális nevelés minden szülő és tanító számára egy nagy kérdés. Hogyan taníthatjuk meg az emberkéket a külső és belső nehézségekhez való helyes hozzáállásra? Hogyan vértezhetjük fel őket a velük való küzdelemhez? Hogyan tudjuk ösztönözni a kis embereket, hogy megőrizzék gyermeki szívüket, az igazi emberi szívet? Ebben a könyvben gyakorlatok formájában mindezekre megtalálod a választ. Ez a könyv egy „Gyermek-Sorsnavigátor”, illetve egy „Héthetes”, amelynek gyakorlatait a gyermekekkel együtt végezheted. Ezek a közös gyakorlatok interaktív foglalkozással segítenek abban, hogy maguk a gyermekek kimondják és rögzítsék értelmükben azt, amit a szívükben hordoznak. A gyakorlatok során a kis fejecskékbe belevilágít a szív üzenete. Rendkívüli mértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a kicsik rájöjjenek arra, hogy felnőtté válásuk folytán nem kell megtagadniuk a szívüket, és azt nem kell leváltanunk az „észszerűség” és az önzés eszközeivel. Tudatosítják bennük, hogy a szívünkből élni helyes dolog, és egyedül ezáltal juthatunk valódi boldogsághoz.”

A 7 minőség

A könyv segítségével a gyerekek gyakorlatias módon tanulhatják meg

1,   az őszinteséget
2,   a jószívűséget
3,   a belső békét
4,   a szeretetet
5,   az elfogadást
6,   a hálát
7,   a törekvést.

Minden foglalkozás a gyerekek nyelvén szól, a gyermek szívébe ülteti el az adott minőséget.
Minden fejezetben találhatunk a könyvben egy foglalkozás részt, egy tanulságos történetet, amelyet a történethez tartozó kérdések mélyítenek el a gyermekek számára. Minden minőséggel játék formájában is megismerkedhetnek a gyerekek, és kapnak a foglalkozás végén egy ún. „varázsigét” is az adott minőséghez, melyet ismételve elmélyíthetik és tudatosíthatják magukban pl. a szeretetet vagy a jószívűséget.

A könyv célja

A könyv szülők, nevelők, kisiskolásokkal foglalkozó pedagógusok számára íródott, és a gyermekek spirituális neveléséhez, orientációjához kíván gyakorlati segédletként szolgálni; így egyaránt szól felnőttekhez és rajtuk keresztül a gyerekekhez is.

Minden gyermek egy kincs, egy isteni csoda. Milyen egy gyermek? A gyermek alapvetően lelkes, tele van energiával, őszinte, boldog. Az elme fejlődésével – a környezetük kondicionálása által – azonban könnyen egós, önző viselkedésmintákat alakíthatnak ki. Szülőként, nevelőként vigyáznunk kell arra, hogy a kincs fénye meg ne kopjon, segítenünk kell gyermekeinknek abban, hogy a belőlük áradó isteni csodát meg tudják őrizni. Hogyan tudunk nekik ebben segíteni? Segítsünk nekik meglátni saját belső napjuk ragyogását, az isteni tulajdonságaikat a felszínre hozni. Neveljük őket szeretetre, jószívűségre, elfogadásra, őszinteségre. Ha szeretettel vagyunk képesek a gyermekeket inspirálni, akkor ők majd valaki másokat fognak szeretetükkel lelkesíteni. Így egyszer majd egy szeretetteljes, boldog világban élhetünk. A ma gyermekén múlik a holnap jövője. Hálásnak kell lennünk, hogy kis boldog, őszinte, lelkes, energiával teli apróságokkal lehetünk együtt. Hiszen amikor gyermekekkel foglalkozunk, lehetőséget kapunk arra, hogy mi magunk is gyermekekké váljunk. A spirituális élet célja, hogy örök gyermekké váljunk, és ez által folyamatosan fejlődhessünk.

A tartós boldogság lelki béke, amely szereteten és elfogadáson alapul. Tudatosan, magunknak kell megteremtenünk, és ezt csak úgy tehetjük meg, ha gondolatainkat és cselekedeteinket mindig a szeretet vezérli. A boldogságra való törekvés képessége tanulható, fenntartható, fejleszthető. Ahogy minden mást, ezt a törekvést is folyamatosan „gyakorolni” kell ahhoz, hogy végül szokássá váljon. A folyamatos gyakorlás által a boldogság felé vezető út, a „jóvá válás” folyamata is örömtelivé válik, végső soron – lépésről lépésre – boldogságot rejt magában.

E könyv célja, hogy eszközként szolgáljon ahhoz, hogy gyermekeinket játékosan szeretetre, jószívűségre, elfogadásra, őszinteségre neveljük. Segítséget nyújt abban, hogy megtanítsuk nekik, hogyan tudnak maguknak – saját törekvésük által – tartós boldogságot varázsolni, illetve hogyan tudják felnőtt korukban is megőrizni gyermeki boldogságukat. Összefoglalva: támogatást kíván nyújtani abban, hogyan segítsünk gyermekeink számára élethosszig tartó szokássá tenni a Boldogságvarázslást.

Boldogságvarázsló foglalkoztató füzet

A Boldogságvarázsló foglalkoztató füzet a „Boldogságvarázslás a gyakorlatban” című könyv mellékleteként alkalmazandó. Így a megfelelő használathoz elengedhetetlen előfeltétel a könyvben leírtak elolvasása, megértése.

A komplett Boldogságvarázslás gyakorlati program összesen hét fő témát ölel fel (úgymint pl. őszinteség, szeretet, elfogadás…stb.), melyek megértését, gyakorlását és a mindennapokba való átültetését a gyermekek egészséges lelki- és jellemfejlődése szempontjából rendkívül lényegesnek tartom, hiszen valójában ezek a minőségek szolgálnak a kiegyensúlyozott és boldog életvitel sziklaszilárd alapjául.

Az egyes tematikus Boldogságvarázslás foglalkozásokat követően a gyerekek úgymond „házi feladatot” kapnak, amelyet ebben a foglalkoztató füzetben lehet elkészíteni. Az adott Boldogságvarázslás témához a hét minden napján tartozik egy-egy egyszerű, ugyanakkor hasznos feladat, amelyek a hét hátralévő részében az egyéni gyakorlást szolgálják az adott témában, annak érdekében, hogy a Boldogságvarázslás a mindennapok részévé, szokássá válhasson.

Örömteli Boldogságvarázslást kívánok!

Szeretettel: Dicső Edina